Kuidas ajada habet klassikalise raseerijaga?
Enamus meestele on habemeajamine igapäevaseks rutiiniks. Sellegipoolest on see tegevus midagi sellist, mida vähestele on õpetatud. Selle asemel on nad jäetud oma karvadega üksi vannitoapeegli ette ning kasutada pole olnud midagi muud, kui mingisugune kasutatud, sahtli põhjast leitud raseerija. Sujuv habemeajamine on kahtlemata omandatav oskus. Järgnevalt on välja toodud samm-sammult Kuninghabe soovitus, kuidas raseerida niiöelda vanakooli raseerijaga.
Esimene samm: pesemine
Ideaalse habemeajamise ettevalmistamiseks tuleks habet loetada või niisutada soojas vannis või kuuma duši all. Aur soojendab ja puhastab nahka, pehmendades samal ajal habemekarvu. Koolitatud habemeajaja kasutab salongis kuuma rätiku meetodit, et saavutada sama efekt. Kui te olete kodus ning teil on aega, võite sarnaselt habemeajajale katsetada antud meetodit. Asetage kuumas vees leotatud flanellrätik minutiks või kaheks oma näole. Kui teil on ajanappus, siis kõige vähem, mida saate teha, on kraanist tuleva kuuma veega pehmendada habemekarvu.
Teine samm: Naha ettevalmistamine
See eluliselt tähtis samm unustatakse tihti ära, kui aetakse habet kodus. Sellegipoolest naha raseerimiseks ettevalmistamine tagab märkimisväärse erinevuse lõpptulemuse osas. Seega, ärge hiilige sellest mööda! See, millist toodet kasutada on härrasmehe enda valik, kuid parimate tulemuste saavutamiseks on soovitatav kasutada raseerimisõli. Raseerimiseelsed õlid ja kreemid aitavad raseerija teral paremini nahal libiseda, vähendavad raseerimisjärgset nahaärritust ning kaitsevad tundlikku nahka.
Väike kogus raseerimisõli kantakse peopesale ning masseeritakse eelnevalt pestud soojadele põskedele ning lõuale, mis tekitab ideaalse vundamendi järgmise sammuni liikumiseks.
Kolmas samm: Raseerija ettevalmistamine
Klassikalise raseerijaga on võimalik saavutada niiöelda “beebi naha” efekti ning samasuguse efekti nagu treenitud habemeajaja juures habemenoaga. Enne habemeajamist tuleks raseerija pead koos teraga soojendada soojas vees. Habemeajamisel tuleb raseerija pead pidevalt puhastada jooksva vee all, vältimaks raseerija tera ummistumist. Tera vahetage vajadusel. Klassikaliste terade eelis seisneb nende odavamas hinnas ning pikemaajalises kasutamises.
Neljas samm: Vahustamine
Reklaamides soovitatakse habemeajamiseks kasutada purgis rõhu all olevat habemeajamisvahtu või -geeli, mis on kiire viis vahu saamiseks, kuid omadustelt ning keskkonna koha pealt kehv valik. Väike kogus hea kvaliteediga raseerimiskreemi või -seepi on oluliselt ökonoomsem ning kvaliteetsem. Härrasmeestele, kes tahaksid midagi ära teha keskkonna säilitamiseks, on selline viis kindlasti eelistatum, kui kasutada mitmeid purke vahtu. Raseerimispintsli kasutamisel koos raseerimiseebi või –kreemiga saavutatakse oluliselt parem raseerimistulemus. Raseerimispintsel tõstab habemekarvad üles, tehes nad lihtsamini lõigatavaks ning lisaks stimuleerivad ja koorivad pintsli karvad nahka.
Viies samm: raseerimine
Asetage raseerija vastu oma nahka 30 kraadise nurga all. Raseerijale ei ole vaja survet avaldada. Laske raseerija raskusel teha oma töö ära, kui te tõmbate sellega üle oma naha. Parimate tulemuste saavutamiseks raseerige karvade kasvamise suunas. Professionaalne habemeajaja võib habemeajamist teistkordselt korrata raseerides teises suunas. Kuna härrasmehel kujuneb välja oma stiil, siis ta avastab ise, millises suunas raseerimine annab parimad tulemused. Enamus juhtudel ei ole vajadust teistkordselt nägu raseerida. Siiski kui püüate saavutada ideaalset tulemust mingites kindlates piirkondades, siis võib nendes piirkondades teistkordselt raseerida.
Kuues samm: puhastamine
Kui soovitud raseerimistulemus on saavutatud, siis näo pesemine puhta veega on soovitatav. Naha patsutamine jaheda või külma veega on ideaalne viis rahustada nahka ja sulgeda poorid, mis varem olid sooja vee tõttu avanenud. Härrasmehed, kellel on sisselõigete tõttu tekkinud kaelale vereplekid, võivad investeerida veresooni ahendavale alum kivile. Alum kivi peatab verejooksud sekundite jooksul. Pärast alum kivi kasutamist võite nahale kanda raseerimisjärgset palsamit, mis hoiab naha niisutatuna terve päeva. Lõpetuseks ärge unustage kuivatada oma raseerijat puuvillase või mikrofiibrist rätikuga. Säilitage raseerijat kindlas kohas, et tagada sellele hädavajalikule tööriistale võimalikult pikk eluiga.
www.kuninghabe.ee